Logo strony
Logo strony
Hyundai Motor

Hyundai Motor podpisuje porozumienie w sprawie ekosystemu wodorowego w Czechach
Opublikowano: 2 lipca 2022

Firma Hyundai Motor Company ogłosiła, że podpisała protokół ustaleń z podmiotami publicznymi i prywatnymi z Korei i Czech, aby wesprzeć tworzenie ekosystemu mobilności wodorowej w kraju Europy Środkowej.

Podczas ceremonii podpisania, do Hyundai Motor dołączyło czeskie stowarzyszenie wodorowe Hydrogen Technology Platform (HYTEP), koreański publiczno-prywatny organ doradczy ds. wodoru H2KOREA oraz inne firmy z Korei i Czech, w tym Hyundai Glovis Co., Grupa Zebra, ORLEN Unipetrol z Czech oraz Spolchemie. W ceremonii podpisania wzięli udział także urzędnicy ministerstw z Korei i Czech.

Porozumienie odzwierciedla wspólną wizję obu stron, w której wodór odgrywa kluczową rolę w zmianie paradygmatu na przyjazne dla środowiska, niezawodne i opłacalne ekonomicznie źródło energii. W ramach umowy Hyundai Motor będzie wspierać dostawy i rozwój systemów ogniw paliwowych, napędzać wymianę informacji na temat przemysłu wodorowego, tworzyć infrastrukturę dystrybucji i stacji ładowania wodoru oraz rozwijać i prezentować technologie produkcji wodoru.

Oczekuje się, że protokół ustaleń pomoże przyspieszyć tworzenie ekosystemu wodorowego w tym kraju środkowoeuropejskim, prowadząc współpracę w całym procesie i łańcuchu wartości przemysłu wodorowego. Wstępna implementacja pojazdów użytkowych z wodorowymi ogniwami paliwowymi w Czechach ma pomóc w ocenie popytu i wykonalności działalności w zakresie mobilności wodorowej w tym kraju.

Hyundai Motor pomoże również w stworzeniu infrastruktury w celu zwiększenia dostaw energii wodorowej i rozwinięcia mobilności w Czechach. Firma podzieli się swoją wiedzą i spostrzeżeniami z budowy i eksploatacji stacji tankowania wodoru w Korei oraz będzie wspierać technologie związane ze stacjami we współpracy z H2KOREA

Stowarzyszenia i firmy uczestniczące w porozumieniu zgodziły się na przeprowadzenie wspólnych studiów wykonalności dla rozwoju technologii i projektów pokazowych do produkcji wodoru z wykorzystaniem niskoemisyjnych źródeł energii.

Hyundai Glovis będzie wspierał logistykę, w tym dystrybucję pomiędzy dostawcami wodoru i stacjami tankowania oraz transport części do pojazdów użytkowych i sprzętu montażowego.

Czechy przyspieszają przejście na mobilność przyjazną dla środowiska, ponieważ przemysł motoryzacyjny jest podstawową działalnością kraju. Wprowadzono Krajowy Plan Działań na rzecz Czystej Mobilności w 2020 roku. Dzięki tej inicjatywie kraj zamierza wprowadzić do 2030 aż 50 000 pojazdów napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi w ramach rządowego planu wspierania przemysłu wodorowego w ramach długoterminowego harmonogramu działań do 2050 roku.

materiały prasowe 

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Sprężarki śrubowe

Technologie i narzędzia używane w serwisie sp...

Sprężarki śrubowe odgrywają is...
wodorowy E‑Transit

Ford rozpoczyna trzyletnie testy E-Transita z...

Ford prowadzi badania nad potencjałem wodoru jako źródła energ...
samochód na wodór

Czy samochody na wodór zastąpią samochody ele...

Ważnym aspektem współczesnych dążeń do ochrony środowiska i ła...
Volvo Trucks

Volvo Trucks testuje pojazdy ciężarowe zasila...

Emitujące tylko parę wodną samochody ciężarowe napędzane wodor...

Wydarzenia

14-17.05.2023

Międzyzdroje