Logo strony
Logo strony

Transformacja energetyczna w nowych realiach gospodarczych – 36. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 6. OZE POWER
Opublikowano: 13 października 2022

7-8 listopada 2022 r., w The Westin Warsaw Hotel oraz online, odbędzie się 36. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER i 6. edycja OZE POWER. Po raz drugi w tym roku liderzy branży energetycznej spotkają się, aby przedyskutować najbardziej aktualne trendy, szanse i wyzwania sektora energetycznego w Polsce.

Konferencję zainauguruje debata poświęcona procesowi transformacji energetycznej w Europie. Eksperci porozmawiają m.in. o wpływie sytuacji w Europie na realizację założeń pakietu Fit for 55,  europejskiej polityce gazowej oraz alternatywach dla paliw z Rosji. Kolejnym punktem agendy będzie analiza bezpieczeństwa i optymalizacji energetycznej Polski. Omówione zostaną zagadnienia takie jak przyszłość ETS w pakiecie Fit for 55, uniezależnienie zaopatrzenia w energię i paliwa, stabilność energetyczna a ceny energii, przeciwdziałanie ubóstwu energetycznemu i przyspieszenie trendów rozwojowych w czasach kryzysu.

Prelegenci pochylą się nad kwestiami dotyczącymi finansowania inwestycji energetycznych – modelami i źródłami finansowania miksu energetycznego, efektywnością energetyczną, finansowaniem zielonych źródeł, fotowoltaiki i pomp ciepła. Przedmiotem rozmów kolejnych paneli będą rozwój, potencjał i możliwości ciepłownictwa oraz energetyka w przemyśle, w tym kwestia rosnących cen energii w kontekście kondycji firm oraz wdrażania ekologicznych rozwiązań w firmach.

Eksperci przeanalizują zagadnienia związane z energetyką konwencjonalnąj i OZE do 2040 w nowych realiach gospodarczych oraz potencjałem wykorzystania energii OZE w Polsce. Poruszone zostaną także wątki dotyczące energetyki atomowej, wiatrowej oraz energetyki rozproszonej. Jednym z punktów agendy będzie debata poświęcona funkcjonowaniu sieci elektroenergetycznych, przesyłowych i dystrybucyjnych. Omówione zostaną kwestie takie jak m.in. efektywna transformacja sieci dystrybucyjnych polskiej energetyki, sposób finansowania sieci, niezbędne zmiany prawne i inwestycje w infrastrukturę. Eksperci skomentują kierunki rozwoju elektryfikacji transportu. Nie zabraknie tematów z obszaru cyberbezpieczeństwa w energetyce, a także digitalizacji związanej z transformacją energetyczną.

EuroPOWER i OZE Power to platforma dialogu będąca miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu ze wszystkimi reprezentantami branży. Celem, który przyświeca konferencji jest merytoryczna debata skupiona na aktualnej sytuacji ekonomiczno-politycznej, w tym wyzwaniach sektora energetycznego i rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl.

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Biopaliwo z alg

Czy z alg można wytworzyć biopaliwo?...

Algi od dawna są wykorzystywane na przykład w przemyśle kosmetycznym,...

Wodór i energetyka jądrowa – czy mogą iść w p...

Zmiany zachodzące obecnie w energetyce podążają w kierunku dekarboniza...
Wielka Brytania

Rząd Wielkiej Brytanii przedstawia plany doty...

9 lutego Rząd Wielkiej Brytanii przedstawił plany dotyczące nowego, sy...
woda magazynem energii

Czy woda może być magazynem czystej energii?...

Naukowcy nieustannie pracują nad źródłami czystej energii. Są one jedn...

Wydarzenia

14-17.05.2023

Międzyzdroje