Menu
HYVIA

HYVIA – DROGA DO MOBILNOŚCI Z NAPĘDEM WODOROWYM

„HY” oznacza wodór, „VIA” oznacza drogę: HYVIA otwiera nową drogę do mobilności bezemisyjnej, oferując kompletny i unikatowy ekosystem. Ekologiczny wodór pochodzący z elektrolizy wody zapewnia pojazdom z takim napędem zerową emisję CO2 podczas jazdy*, zwiększony zasięg i czas ładowania skrócony do zaledwie kilku minut.

Do końca bieżącego roku HYVIA zamierza uruchomić produkcję, magazynowanie i dystrybucję ekologicznego wodoru, łącznie z siecią terminali ładowania wodoru, wychodząc w ten sposób naprzeciw potrzebom swoich klientów.  Również do końca 2021 roku HYVIA uzupełni ofertę modeli elektrycznych o szeroką gamę lekkich pojazdów dostawczych zasilanych ogniwami paliwowymi: – Master Van H2-TECH – duży furgon do przewozu towarów, o pojemności użytecznej 12 m3 i zasięgu do 500 km. – Master podwozie z kabiną H2-TECH – duży furgon do przewozu największych gabarytowo towarów, o pojemności użytecznej 19 m3 i zasięgu około 250 km. – Master Citybus H2-TECH – miejski minibus do przewozu 15 osób, o zasięgu około 300 km.

Powyższemu ekosystemowi towarzyszyć będzie oferta usług finansowania i serwisowania. HYVIA, wykorzystująca mocne strony i kompetencje obydwu liderów – Grupy Renault i Plug Power, posiada cztery zakłady rozmieszczone na terenie Francji i do końca 2021 roku uruchomi w zakładzie we Flins montaż ogniw paliwowych i terminali ładowania wodoru. Jej oferta będzie dostępna na terenie całej Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

  • Polecane

    NO CONTENT